Sport Shqiptar

Formacioni i Shqipërisë ndaj Ishujve Faroe, Sylvinho bën 5 ndryshime

Ndeshja e fundit e kualifikueseve të Euro 2024, ajo me Ishujt Faroe, do të ketë një Kombëtare me 5 ndryshime në formacion.

Prej minutës së parë, Strakosha do të zëvendësojë Berishën.

Mbrojtja do të ketë vetëm një ndryshim, pasi në vend të Hysajt do të luajë Balliu.

Risia në mesfushë do të jetë Bare, ndërsa në sulm ka më shumë ndryshime me Uzunin dhe Dakun si titullarë. Sylvinho në këtë mënyrë ka ulur moshën mesatare, duke menduar për të ardhmen e skuadrës.

Formacioni i Shqipërisë:
Thomas Strakosha
Ivan Balliu
Berat Gjimshiti (c)
Ardian Ismajli
Mario Mitaj
Kristjan Asllani
Keidi Bare
Jasir Asani
Nedim Bajrami
Myrto Uzuni
Mirlind Daku

/Shqip.com