Sport Shqiptar

FC Prishtina e fiton miqësoren ndaj ekipit sllovak

FC Prishtina po vazhdon fazën përgatitore në Antalya të Turqisë.

Kryeqytetasit kanë zhvilluar ndeshjen e radhës miqësore në tokën turke, ku janë përballur me ekipin sllovak MFK Zemplin Michalovc.

Gjiganti kosovar ka arritur fitore me rezultat minimal 1-0.

Golin e vetëm në këtë sfidë dhe të fitores për Prishtinën e shënoi Mërgim Pefqeli në minutën e 74-të të ndeshjes.

/Shqip.com