Sport Shqiptar

FC Liqeni mëson kundërshtarët në Ligën e Kampionëve në futsal

FC Liqeni

Kampioni i Kosovës në futsall, FC Liqeni, të mërkurën ka mësuar kundërshtarët për raundin preliminar të Ligës së Kampionëve, shkruan Shqip.com.

Kampionët e Kosovës janë në Grupin H së bashku me TSV Weillimdorf Futsal të Gjermanisë, London Helvecia Futsal Club të Anglisë dhe Tavsancali SK të Turqisë.

Ndeshjet do të zhvillohen në muajin e ardhshëm me sistem direkt, teksa fituesi i grupit kalon tutje në “Main Round”.

Ndeshjet do të zhvillohen në Gjermani, pasi klubi i Weillimdorfit është nikoqire e këtyre ndeshjeve./Shqip.com