Rozë

Dy opinionistët debatojnë ashpër me njëri-tjetrin

Një dhuratë e Vëllait të Madh, një suitë për çiftin Heidi-Romeo shkaktoi debate në shtëpi, teksa në orët e para, Romeo nuk qëndroi me Heidin në suitë.

Ai pati një debat me Julin, gjë që u komentua edhe nga banorët e tjerë. Ndërkohë, gjatë ‘prime’ të sotëm, opinionistët komentuan situatën.

Arbër Hajdari: Kjo situatë erdhi nga Heidi në studio. Ajo u mërzit. Qëkur u dha dhurata, dyshova kur Romeo pyeti a kemi një kanal. E mora me të qeshur, por kur kuptova që uji i xhakuzit u ftoh para se të vinte burri. U intereson më shumë loja që të dyve… Ata janë të fokusuar në lojë… Më pëlqen që Heidi ka filluar të të mbrojë…

Ori Nebijaj: Mendoj që Romeo është treguar adoleshent për mënyrën si e trajtoi marrëdhënien e tij me Heidin. Nuk shoh asgjë të keqe që ajo u mërzit. Çdo vajzë do ishte mërzitur të priste të dashurin e saj në xhakuzi…

Arbër Hajdari: Është marrëdhënia e dy njerëzve që për hir të lojës rrinë bashkë. S’kanë kimi fare me njëri-tjetrin. Heidi për ty Ori nuk ka pasur asnjë gabim që prej fillimit

Ori: Arbër çfarë po thua? Mendo çfarë të duash, unë nuk jam aty brenda. Unë këtu jashtë mund të mendoj çfarë të dua.

Arbër: Edhe unë mendoj çfarë të dua.

Ori: Çfarë? Që unë kam qejf Heidin? Edhe ti ke Meritonin.

Arbër: E kam zemër. E kam shumë xhan. Unë nuk e mohoj.

Ori: Unë se njof Heidin mo vëlla, e kam parë për herë të parë këtu.

Arbër: As unë nuk e njof Meritonin

Ori: Po pra, ti e njef Meritonin. Meritoni minimalisht jeton në Kosovë dhe Shqipëri.

Arbër: Unë kam marr nusen në Kosovë, nuk kam shku nuse.

Ori: Heidi ka jetuar në Itali dhe nëse unë Heidin e pëlqej… Unë e di që ti je batutaxhi se njifesh, po unë nuk jam batutaxhie. Heidin e pëlqej si lojtare

Arbër: Mund të mësohesh, ke premisa.

Ori: Për batutaxhie? Jo, nuk të konkuroj dot

Arbër: Je mundu se ke fillu tu postu ca kshu Tik-Toqe

Ori: Ua sa i vëmëndshëm je, si gratë e këqija.

Arbër: Kam mbaruar drejtësinë.

Ori: Me këtë punë merresh, më kontrollon mua.

Arbër: Pranoje komentin që mund të kesh pak pëlqim për Heidin.

Ori: Më kanë thënë kur të bie ti, të ngre. Po pres të ngrihem.

/Shqip.com