Lajme

Digjet një shtëpi në Skenderaj

Foto ilustruese
Foto ilustruese

Një shtëpi është përfshirë nga zjarri dje në Skenderaj, si pasojë e shpërthimit të një bombol gazi.

Sipas Policisë, gjatë shuarjes së zjarrit, një zjarrfikës ka pësuar lëndime dhe ka pranuar tretman mjekësor.

Kurse, në fshatin Bajskë të Vushtrrisë, është djegur shtëpia e ankuesit mashkull kosovar, e cila dyshohet se është përfshirë nga flaka për shkak të problemeve teknike me energji elektrike.

Njësitet policore dhe zjarrfikësi kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë lokalizuar e fikur zjarrin.

/Shqip.com