Sport Ndërkombëtar

De Jong rrëzohet në shkallët e autobusit (VIDEO)

Barcelona ndodhet në Lindjen e Mesme për gjysmëfinalen e Kupës ndaj Real Betis, e cila do të luhet sonte në mbrëmje.

Udhëtimi i De Jong në Lindjen e Mesme nuk pati fillimin më të mirë. Kjo sepse kur ai po largohej nga autobusi, u pengua dhe u rrëzua nga shkallët. Holandezi pati një humbje ekuilibri dhe rrëshqitja nga shkallët nuk mund të evidentohej.

Mesfushori dukej i hutuar, ndonëse pasi u kthye për një kohë të shkurtër për të parë se çfarë po ndodhte pas shpinës së tij në momentin që u rrëzua, por ai rifitoi qetësinë dhe vazhdoi me një buzëqeshje të vogël në fytyrë.

/Shqip.com