Sport Ndërkombëtar

Chelsea të gatshëm të ofrojnë 100 milionë funte për Bellingham

Jude Bellingham

Chelsea do të rivalizojë Liverpoolin dhe Manchester Unitedin për Jude Bellingham verën e ardhshme.

Mesfushori i Borussia Dortmund është një objektiv i një numri klubesh më të mira në Evropë, shkruan The Sun.

Gjermanët këmbëngulën që, me Erling Haaland që iu bashkua Manchester Cityt, Bellingham nuk do të shitej gjatë dritares së fundit.

Jude Belingham

Por klubet tashmë po rreshtohen për të bërë një lëvizje vitin e ardhshëm me yllin anglez që ka të ngjarë të kushtojë mbi 100 milionë funte.

Dhe pas një vere rekorde nën drejtimin e Todd Boehly këtë sezon, Chelsea shpreson të jetë në përzierje.

Blutë janë në kërkim të kapjes së disa prej talenteve të rinj më të mirë që nga transferimi dhe trajneri i ri Graham Potter është një tifoz i madh i reprezentuesit anglez.

19-vjeçari, i cili shënoi golin e parë të Dortmundit në humbjen e tyre në Ligën e Kampionëve në Manchester City këtë javë, iu bashkua klubit gjerman për 20 milionë funte nga Birmingham City në 2020.

Dortmundi po fiton ndaj Besiktasit

Pasi shkëlqeu në Bundesligë dhe në Evropë, vlera e tij është rritur që atëherë.

Çdo tarifë e mundshme ka të ngjarë të rritet vetëm me potencialin e një roli kryesor në Kupën e Botës me Anglinë këtë dimër.

Bellingham u emërua në skuadrën e fundit të Tre Luanëve këtë javë dhe është menduar të startojë së bashku me Declan Rice në Katar duke pasur parasysh mungesën e kohës së lojës së Kalvin Phillips në Manchester City./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022