Sport Ndërkombëtar

Chelsea pranon të paguaj çmimin e kërkuar nga Brighton

Chelsea është gjithnjë e më afër për të siguruar nënshkrimin e mbrojtësit të Brighton, Marc Cucurella, kupton 90min.

Manchester City po kërkonte të siguronte nënshkrimin e 24-vjeçarit, por ata u kundërshtuan me çmimin e kërkuar të Brighton prej 50 milionë funte.

City zhvilloi bisedime me Brighton, por shkoi deri në 40 milionë funte, por burimet tani kanë konfirmuar për 90min se Chelsea ka ndërhyrë dhe ka rënë dakord të paguajë 50 milionë funte.

Të dy palët tani po finalizojnë marrëveshjen duke përfshirë opsionet e pagesës dhe shtesat, dhe një marrëveshje tani është afër përfundimit.

Kushtet personale nuk shihen si çështje pasi tashmë besohet se janë rënë dakord në parim dhe Cucurella, i cili ishte i prirur për një lëvizje te City, e ka bërë të qartë tashmë përmes përfaqësuesve të tij se është më se i lumtur që t’i bashkohet Chelseat.

Pavarësisht se tashmë nënshkroi Kalidou Koulibaly këtë verë, trajneri i Chelseat, Thomas Tuchel ua bëri të qartë eprorëve të tij se ai donte tre mbrojtës të rinj dhe tani është në rrugën e tij për të përmbushur dëshirën e tij.

Chelsea së fundmi i ka munguar nënshkrimet e Matthijs de Ligt dhe Jules Kounde, kështu që zbarkimi i Cucrella do të jetë një nxitje e madhe./Shqip.com