Sport Ndërkombëtar

Chelsea i ndan rrugët me trajnerin

Pochettino nuk është më trajner i Chelseat.

Lajmi është bërë publik nga klubi londinez, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale.

Chelsea, vihet kështu menjëherë në kërim të teknikut të ri, i cili do ndërtojë skuadrën për edicionin pasues.

“Në emër të të gjithëve në Chelsea, ne dëshirojmë të shprehim mirënjohjen tonë për Mauricio për shërbimin e tij këtë sezon. Ai do të jetë i mirëpritur të kthehet në Stamford Bridge në çdo kohë dhe ne i urojmë të gjitha më të mirat në karrierën e tij të ardhshme si trajner”, thuhet në letrën e lëshuar nga drejtorët sportiv Laurence Stewart dhe Paul Winstanley.

Pochettino qëndroi 51 ndeshje në krye të pankinës së Chelsea.

/Shqip.com