Sport Shqiptar

Caktohet orari i ndeshjes të Kupës së Kosovës

Futbolli i Kosovës do të vazhdojë edhe në mesjavë me ç’rast do të zhvillohen ndeshjen e fazës së 1/16 të Kupës së Kosovës në futboll, shkruan Shqip.com.

Komisioni i Garave e ka caktuar orarin e ndeshjeve.

Të gjitha takimet do të zhvillohen të enjten më 17 nëntor përveç ndeshjeve Drita – Liria dhe Phoenix – Ballkani, që luhen më 23 dhe 24 nëntor.

Të gjitha ndeshjet zhvillohen nga ora 12:00.

Kujtojmë se Llapi është fituesi i fundit i Kupës së Kosovës.

Fituesi i kësaj gare siguron një “biletë” për garat e Ligës së Konferencës.

Orari

E enjte, 17 nëntor, ora 12:00

Llapi – Vllaznia Pozhoran

Vëllaznimi – Prishtina

Dukagjini – Rilindja 1974

Prizreni – Istogu

Feronikeli ’74 – 2 Korriku

Vushtrria – Drenasi

Vjosa – Ulpiana

Drenica – Flamurtari

Behari – Ferizaj

A&N – Rahoveci

Fushë Kosova – Arbëria

Ramiz Sadiku – Malisheva

Trepça ‘89 – Kika

Drita – Liria

E mërkurë, 23 nëntor, ora 12.00

Trepça – Gjilani (ndeshja luhet në Gjilan)

E enjte, 24 nëntor, ora 12.00

Phoenix – Ballkani

/Shqip.com