Teknologji

Caktohet data për Motorola Razr

Telefonat e gjeneratës së ardhshme të përfolur prej kohësh, Motorola Razr më në fund kanë një datë lansimi.

Telefonat e palosshëm do të prezantohen më 1 qershor dhe njoftimi është dhënë përmes një videoje që tregon dy telefonave.

Thashethemet sugjerojnë se Razr 40 Ultra do të ofrojë një ekran OLED të palosshëm prej 6.9 inç FHD+ me një shpejtësi rifreskimi prej 120Hz ose 144Hz dhe një ekran të mbuluar OLED 3.5 inç.

Telefoni do të pajiset me Snapdragon 8+ Gen 1, ram memorje 12 GB dhe 512 GB. Do të ofrojë një kamerë kryesore 12 MP dhe tjetrën 13 MP ultra të gjerë dhe një bateri 3,640 mAh me karikim 33 ë.

Razr 40 Ultra pritet të fillojë me 1,299 € në Evropë.

Specifikimet për Razr 40 nuk janë aq të detajuara, por ne mund të presim që Motorola të bëjë një ulje të kostos së pajisjeve të vendosura, duke përfshirë një ekran më të vogël të kapakut, me çmimin e përfolur prej 899 €.

/Shqip.com