Sport Ndërkombëtar

Busquets është përcaktuar për të ardhmen e tij

VALENCIA, SPAIN - MAY 02: Sergio Busquets of FC Barcelona in action during the La Liga Santander match between Valencia CF and FC Barcelona at Estadio Mestalla on May 02, 2021 in Valencia, Spain. Sporting stadiums around Spain remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Manuel Queimadelos/Quality Sport Images/Getty Images)

Sergio Busquets, pas Botërorit me Spanjës, me shumë mundësi do të provojë një eksperiencë të re, në MLS. Është raportuar më parë se mesfushori i ka refuzuar ofertat arabe.

Atë e josh një kalim në Miami, një qytet ku ai do të gjente shumë gjëra të ngjashme me Spanjën. Gjithashtu për Busquetes mund të jetë edhe një sfidë sportive me fanellën e Inter Miami.

Raportohet se për lojtarin e Barcelonës është gati një kontratë e vlefshme për dy sezone dhe marrëveshja është pranë. Mesfushori do t’i bënte një nder edhe katalanasve, që do të kursenin pagën e tij.

/Shqip.com