Sport Ndërkombëtar

Brighton tallet me Unitedin, pas fitores në “Old Trafford”

“Pulëbardhat” kanë mposhtur Unitedin dy herë radhazi, pasi i kishin mundur më parë 4-0 në maj.

Brighton theksoi fitoren e tyre 2-1 ndaj Manchester United të dielën duke u tallur me “Djajtë e Kuq “në rrjetet sociale.

Para fillimit, Pulëbardhat nuk kishin fituar kurrë në Old Trafford, por ata kaluan në epërsi me dy gola para pjesës së parë falë një dyshe të Pascal Gross dhe vazhduan të fitonin.

Pas ndeshjes, Brighton fërkoi kripë në plagët e kundërshtarëve duke u tallur me fatkeqësinë e United në Twitter në një postim që ka marrë mbi 150,000 pëlqime.

“Sikur Brightoni edhe qyteti juaj është i kaltërt”, ka shkruar klubi.

Kjo pikëllim do të ketë goditur edhe më keq në pjesën e kuqe të Manchesterit, pasi Man City e nisi mbrojtjen e titullit në mënyrë perfekte vetëm disa orë pas humbjes së United.

Erling Haaland shijoi një debutim ëndrrash kundër West Ham, duke shënuar të dy golat në fitoren 2-0 të skuadrës së tij. Ai pranoi zhgënjimin e tij që nuk regjistroi një hat-trick – megjithëse performanca e tij ishte ende mbresëlënëse./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022