Lajme

Bogdanoviq publikon fotografinë e personit që thotë se qëndron prapa trazirave në Veri

Marko Jaksiq

Politikani serb, Boban Bogdanoviq, përmes një reagimi në rrjetin Twitter, ka publikur fotografinë e personit që sipas tij është iniciator i trazirave në Veri.

Ai ka shkruar se ky provokator duhet të arrestohet menjëherë.

Tutje, sipas tij, ai është përgjegjës drejtpërdrejt për konfliktin në veri, duke shtuar se është dërguar atje nga shërbimet e intelegjencës së Serbisë dhe me urdhër të grupit rus Wagner.

Bogdanoviq ka kërkuar reagim të menjëhershëm edhe nga Ambasada e SHBA-ve në Kosovë.

/Shqip.com