Sport Ndërkombëtar

Bild: Ky është trajneri i ri i Bayern Munich

Sipas të përditshmes gjermane “Bild”, Bajerni ka gjetur trajnerin e ri.

Në stolin e klubit gjigant bavarez, do të ulet i mirënjohuri Zinedin Zidan.

51-vjeçari është i papunë që prej 2021-shit, kur u largua nga Reali i Madridit dhe duket se ka pranuar ofertën e bavarezëve për të marrë drejtimin e skuadrës që nga vera e këtij viti.

Klubi i Bajernit dhe vet Zidani nuk kanë dhënë asnjë konfirmim, teksa vetë francezi ka lënë të kuptohet se në sezonin e ri do të rikthehet të drejtojë, por pa dhënë më shumë detaje.

Zinedin Zidan pati një karrierë të shkëlqyer si futbollist te Franca, por edhe te Juventus e Real Madrid, teksa pikërisht me spanjollët numëron edhe dy eksperienca si trajner.

E para ka qenë fantastike, pasi ka fituar tri herë radhazi Ligën e Kampionëve, në periudhën 2016-2018, ndërsa eksperienca tjetër 2019-2021 u mbyll pa lënë gjurmë.

/Shqip.com