Sport Ndërkombëtar

Bayer Leverkusen – Roma, formacionet zyrtare

Në BayArena zhvillohet ndeshja kthyese gjysmëfinale e Ligës së Evropës ndërmjet Bayer Leverkusenit dhe Romës.

Giallorossët e fituan me rezultat 1-0 takimin e parë në Stadio Olimpico dhe hynë në këtë takim me epërsi. Me barazim apo çfarëdo fitore, ekipi italian vazhdon në finale.

Skuadra nikoqire duhet që ta fitoje sfidën me dy gola epërsi për t’u kualifikuar tutje ose së paku të ketë një gol epërsi për ta dërguar ndeshjen në vazhdime.

Trajnerët Xabi Alonso dhe Jose Mourinho do t’i vënë edhe njëherë përballë taktikat e tyre në takimin që e vendos finalistin.

Bayer Leverkusen: Hradecky; Tapsoba, Tah, Hincapié; Frimpong, Demirbay, Palacios, Bakker; Diaby, Wirtz; Azmoun.

Roma: Rui Patricio; Mancini, Cristante, Ibanez; Celik, Bove, Matic, Spinazzola; Pellegrini; Belotti, Abraham.

/Shqip.com