Sport Ndërkombëtar

Arsenal – Manchester United, publikohen formacionet zyrtare

Arsenali dhe Manchester Unitedi do të ndeshen sot në kuadër të javës së 21-të në Premierligë.

Të dyja ekipet e mëdha angleze janë në garë për titull, gjë që ka ndodhur rrallë viteve të fundit.

Arsenali aktualisht është lider në tabelë me 47 pikë, kurse Man Utd renditet i katërti me 39 pikë.

Derbi mes “Topçinjve” dhe “Djajve të Kuq” do të luhet nga ora 17:30, në stadiumin “Emirates.

Formacionet zyrtare

Arsenal: Ramsdale, White, Saliba, Gabriel, Zinhenko, Partey, Xhaka, Odegaard, Saka, Martinelli, Nketiah.

Manchester United: De Gea, Wan Bissaka, Varane, Licha, Shaw, Eriksen, McTominay, Bruno (C), Rashford, Weghorst, Antony.

/Shqip.com