Sport Ndërkombëtar

Arrestohet në Amsterdam ish-futbollisti serb me 115 kilogram kokainë

Ish-futbollisti serb, Dusan Petkovic, i njohur për ftesën për Kampionat Botëror nga babai i tij në vitin 2006, është arrestuar ne Amsterdam pasi është kapur me 115 kg kokainë në posedim, raportojnë mediet holandeze, shkruan Shqip.com.

Disa muaj më parë ai është emëruar drejtor sportiv i OFK Beograd dhe ishte paraparë që të shpëtonte klubin.

Lajmi ka bërë bujë më mediat holandeze.

Petkovic është ish-reprezentues i Serbisë.

/Shqip.com