Lajme

Arrest me burg për 4 të arrestuarit nga SPAK

Nje polic duke hapur deren per korrierin qe transporton me karroce dosjet e padive ne Strukturen e Posacme Kunder Korrupsionit dhe Krimit te Organizuar, SPAK. Nje sere ceshtjesh te rendesishme qe prekin edhe aktore te politikes jane kallezuar se fundmi ne SPAK. /r/n/r/nA police officer opens the door to a courier transporting by cart the files of lawsuits in the Special Structure Against Corruption and Organized Crime, SPAK. A series of important issues that also affect political actors have recently been r

Gjykata e Posaçme kundër Krimit të Organizuar ka dhënë masën e sigurisë arrest me burg për 4 të arrestuar gjatë megaoperacionit të SPAK për goditjen e 7 grupeve kriminale.

Masa “arrest në burg” e dhënë në mungesë është konfirmuar për Enver Diva, Besian Xhixha, Gjergj Cukali dhe Albert Zaja. Në orën 14:00 është masa për Shullazin.

Diten e djeshme masa arrest me burg u la ne fuqi dhe per Naim Stafuken, Robert Laci, Viktor Imeraj, Satilno Basho, Deivis Bajramaj, Drianto Bardhi, Miri Bruli, Armando dhe Eduart Ndreca si dhe Blerim Abazi.

Pak ditë më parë SPAK finalizoi një operacion ku u lëshuan 50-urdhër arreste, mes të cilëve 3 punonjës policie.

Nga ky operacion u goditën disa grupe kriminale të cilat operojnë brenda dhe jashtë vendit.

Nga 50 urdhër arreste në total, 14 prej tyre janë ekzekutuar në vendin tonë, ndërsa 6 të tjera jashtë shtetit, konkretisht 2 në Itali, 1 në Gjermani, 1 në Spanjë dhe 2 në Belgjikë.

30 të tjerë janë ende në kërkim, mes tyre edhe ish-deputeti i PS, Arben Ndoka.

/Shqip.com