Sport Ndërkombëtar

Alonso mund të marrë drejtimin e skuadrës së madhe evropiane

Ish-mesfushori bask i Spanjës dhe Real Madridit, Xabi Alonso mund të marrë drejtimin e “Los Blancos” në krye në vitin 2024 raporton Sport.es.

Vihet re se Alonso e njeh mirë klubin, strukturën e tij, kërkesat, si dhe filozofinë e brendshme. Prandaj, gjasat e kthimit të tij janë jashtëzakonisht të larta.

Nëse Ancelotti largohet nga Real Madridi në vitin kur përfundon kontrata dhe nuk e rinovon marrëveshjen për ndonjë arsye, atëherë Alonso mund ta zëvendësojë atë.

Kujtojmë tani 41-vjeçari Xabi Alonso tashmë ka filluar karrierën e tij si trajner dhe drejton Leverkusen Bayer në Bundesligë. Alonso luajti për klubin madrilen nga 2009 deri në 2014.

/Shqip.com