Lajme

241 raste aktive me COVID-19 në Kosovë

Qendra e COVID-19

Sipas njoftimit të Ministrisë së Shëndetësisë, aktualisht në Kosovë janë 241 raste aktive me COVID-19.

Duke u bazuar në të dhënat e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik të Kosovës, në 24 orët e fundit janë konfirmuar 6 raste të reja me COVID-19.

Ndërsa nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes dhe janë shëruar 72 persona.

Në bazë të MSH-së, nuk është vaksinuar asnjë person në 24 orëshin e fundit.

Megjithatë, kohët e fundit është duke u marrë edhe doza e katër e vaksinës.

Gjithsej janë dhënë 1.749 doza. MSH-ja së bashku me IKSHPK-në kanë rekomanduar vaksinimin e qytetarëve si dhe kanë apeluar që të ju përmbahemi masave preventive për tu mbrojtur kundër COVID- 19./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022