Lajme

Dragash: Plagoset me armë gjuetie një i mitur

Një i mitur me armë të gjuetisë e ka plagosur një të mitur.

Ngjarja ka ndodhur  në Glloboqicë të Komunës së Dragashit.

Lajmin për SHqip.com e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin e Prizrenit, Shaban Osmanollaj.

“Ai ka marrë lëndime në pjesën e gjoksit, ku më pas është dërguar nga familjarët në QKMF në Dragash e më pas dhe është dërguar në trajtim kirurgjik në Prizren, tha Osmanollaj. /Shqip.com