Sport Ndërkombëtar

Zyrtare: Ivan Koleviq largohet nga Peja

Ilustrim
Ilustrim

Basketbollisti nga Mali i Zi, Ivan Koleviq, është larguar edhe nga një skuadër kosovare. Pak javë pasi iu bashkua Pejës, ai është larguar edhe nga kjo skuadër.

Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e klubit pejan.

Koleviq është basketbollist me përvojë të gjatë, por në Kosovë nuk është rehatuar

Peja të mërkurën mbrëma ka njoftuar se është ndarë me Rodney Purvisin, Isiah Umipigun, Khaliq Spicerin dhe Ivan Koleviqin.

Peja po ashtu shquhet për ndërrimin e shpeshtë të lojtarëve të huaj. Dhe natyrisht kjo ka ndikimin e madh në rezultatet e skuadrës.

/Shqip.com