Sport Ndërkombëtar

Zvicra – Kameruni, Xhaka e Shaqiri në përbërjen startuese

Swiss national soccer team players during a training session prior to the match of the UEFA Nations League against Czech Republic, on June 1, 2022, in Prague, Czech Republic. CTKxPhoto/KaterinaxSulova CTKPhotoP2022060103643 PUBLICATIONxNOTxINxCZExSVK suk013

Janë publikuar formacionet zyrtare për ndeshjen Zvicra – Kameruni, për ndeshjen që fillon në orën 11:0 dhe është e vlefshme për Grupin G në Kupën e Botës, Katari 2022.

Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri do të jenë që nga minuta e parë në fushën e lojës, ndërsa në bankën e rezervistëve të Zvicrës do të jetë Ardon Jashari.

Zvicra: Sommer, Widmer, Elvedi, Akanji, Rodriguez, Xhaka, Freuler, Sow, Embolo, Shaqiri, Vargas.

Kameruni: Onana, Tolo, Nkoulou, Castelletto, Fai, Gouet, Hongla, Zambo, Anguissa, Mbeumo, Choupo-Moting, Toko Ekambi.

/Shqip.com