Teknologji

Zbulohen çmimet e tabletit të ri të Samsung

Gjiganti korean i teknologjisë, Samsung, pritet të lançojë së shpejti tabletët e serisë Galaxy Tab S9 FE dhe Tab S9 FE+.

Raportet e mëparshme sugjeruan një rritje të çmimit në Indi dhe tani mësuam se Evropa mund të shohë gjithashtu një rritje të çmimit.

Galaxy Tab S9 FE vjen me një ekran 11” dhe memorie 6/128 GB, dhë mund të kushtojë 549,99 euro, ndërsa Galaxy Tab S9 FE+ më i madh 12,4 inç me memorie 8/128 GB, mund të kushtojë 749,99 euro.

Çmimet mund të ndryshojnë në të gjithë Bashkimin Evropian, për shkak të taksave dhe tarifave të ndryshme, por kjo është pika fillestare rreth së cilës shitësit me pakicë do të vendosin çmimet e tyre.

Kostoja prej 550 € e Tab S9 FE më të vogël është e ngjashme me etiketën e zbuluar më parë 63,000 INR në Indi – të dyja janë të barabarta me afërsisht 600 dollarë, që është një rritje e madhe nga çmimi prej 529 dollarësh i Galaxy Tab S7 FE 12,4” prej 529 dollarësh.

Tabletat Fan Edition supozohet të jenë një alternativë më e lirë për serinë Galaxy Tab S9 – të dy variantet thuhet se kanë një çip Exynos 1380, i cili nuk është aq i fuqishëm sa Snapdragon 8 Gen 2.

/Shqip.com