Sport Shqiptar

Ylli mposhtet nga Benfica

Kampioni i Kosovës, Golden Eagel Ylli është mposhtur në ndeshjen e parë në fazën e grupeve të Champions League.

Benfica arriti që në shtëpi të fitojë me rezultat bindës 92:67, pavarësitë një ndeshje mjaft të barabartë.

Në çerekun e parë ishte Ylli më i mirë, duke e përfunduar me pesë pikë epërsi.

Por, vendasit u rikthyen në peridhëne dytë, duke e mbyllur pjesën e parë 23:28.

Në pjesën e dytë u vërejt dominimi i skuadrës nga Portugalia, duke fituar dy çereket me rezultate 16:29 dhe 9:21, i cili ishte edhe periudha më e keqe për kampionët e Kosovës.

Lojtari më i mirë për Yllin ishte Muhammed Bashir Ahmed me 27 pikë, derisa te Benfica shkëlqeu Jose Barbosa me 15./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022