Sport Ndërkombëtar

Xhaka – në formë jetësore

Granit Xhaka

Arsenali është lider në Premierligë.

Teksa – lider i skuadrës londineze në fushën e gjelbër është Granit Xhaka.

Ani pse nuk e bart shiritin e kapitenit në krah – 29 vjeçari po kalon në formë jetësore.

Xhaka ka zhvilluar gjashtë ndeshje në Premierligë këtë sezon – teksa është autor i një goli dhe dy asistimeve.

Ai është njeriu kryesor në rapartin e mesfushës së “Gunners” – dhe po i hesht kritikët.

Për Granitin ky është sezoni i shtatë në Londër, teksa ka kontratë deri në vitin 2026.

Në “Transfermarkt” ai vlerësohet 18 milionë euro./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.60
  • Benzine: 1.33
  • Gas: 0.76
Sot : 28/09/2022