Lajme

Vidhet çanta me armë, para e dokumente personale në Prishtinë

Foto ilustruese

Policia e Kosovës ka njoftuar së një  vjedhje e rëndë ka ndodhur pasditen e së martës rreth orës 16:04 në Prishtinë, shkruan SHQIP.

Sipas raportit të policisë ankuesi ka informuar se në veturën e tij i është vjedhur çanta ku kishte pistoletë me 15 fishekë me leje,  para të gatshme dhe një orë dore.

Deri me tani nuk raportohet për të arrestuar.

“Ankuesi mashkull kosovar ka informuar se persona të panjohur me forcë kanë hapur derën e veturës së tij dhe kanë vjedhur një çantë, në të cilën kishte pistoletën me 15 fishekë me leje, një orë dore, euro para të gatshme dhe dokumente personale të tij”, thuhet në raport e PK-së./SHQIP.com