Sport Ndërkombëtar

Vëllai i Paul Pogba, Mathias dërgohet në mbajtje nga policia e Francës

Vëllai i Paul Pogbas është dërguar në mbajtje nga policia në lidhje me komplotin e shantazhit kundër yllit të Juventusit, sipas raportimeve.

Ish-mesfushori i Manchester United pretendoi në gusht se ai ishte viktimë e një komploti prej 11 milionë funtesh nga miqtë e fëmijërisë dhe motra e tij.

Paul, 29 vjeç, u tha autoriteteve se grupi i kishte kërkuar paratë për “shërbimet e mbrojtjes” prej 13 vitesh.

Një hetim gjyqësor u hap më 2 shtator për të zbardhur akuzat për zhvatje me armë, rrëmbim apo rrëmbim në një bandë të organizuar dhe pjesëmarrje në shoqatë kriminale.

Dhe tani raporton Le Monde , Mathias Pogba, 32 vjeç, vendosi t’i dorëzohet autoriteteve që hetojnë rastin.

Dyshohet se dje dhe sot janë dërguar në mbajtje edhe tre të dyshuar të tjerë.

As Paul dhe as avokatët e Mathias nuk i janë përgjigjur kontakteve nga Le Monde.

Fituesi i Kupës së Botës bëri zbulimet tronditëse në lidhje me një udhëtim në periferi të shtëpisë së tij Lagny-sur-Marne pranë Disneyland Paris në mars.

Ai thotë se u mbajt nën kërcënimin e armëve nga një bandë zhvatëse – dhe një nga komplotistët ishte vëllai Mathias./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022