Lajme

Vdes babai i Kadri Veselit

Ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

Babai  ish-kryeparlamentarit të Kosovës, Kadri Veseli, ka vdekur gjatë ditës së sotme, njofton Shqip.com.

Lajmin për vdekjen e tij e ka bërë të ditur zyrtari  Partisë Demokratike të Kosovës, Donjet Bislimi.

Me anë të një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Bislimi  ka shprehur ngushëllime familjes Veseli, Mitrovicës dhe tërë vendit.

“Ishe Hero sepse rrite heroin tonë të gjallë, Prehu në paqe Baci Fazli. Ngushëllime familjes Veseli, Mitrovicës dhe gjithë Kosovës!”, ka shkruar ai.