Lajme

Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Jakup Krasniqi, Rexhep Selimi, Kadri Veseli dhe Hashim Thaçi

Edhe sot do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-presidentit të Kosovës Hashim Thaçi, dhe ish-krerëve tjerë të UÇK-së, në Dhomat e Specializuara të Kosovës në Hagë.

Procesi gjyqësor do të fillojë nga ora 09:00.

Dëshminë në Speciale dje e ka dhënë Frederick Abrahams, nga OJQ-ja ndërkombëtare “Human Rights Watch”.

Ky është dëshmitari i 22-të deri më tani.

Dëshmia e këtij dëshmitari do të vazhdojë edhe në seancën e sotme.

/Shqip.com