Sport Ndërkombëtar

UEFA dërgon ftesë speciale për finalen e EURO 2020 për Eriksen dhe stafin mjeksor

Christian Eriksen

UEFA ka dërguar ftesë speciale për finalen e EURO 2020 Christian Eriksenit dhe stafit mjeksor që i shpëtuan jetën lojtarit, shkruan Shqip.com.

Eriksen dhe stafi mjeksor që ishte i pranishëm në ndeshjen mes Danimarkës dhe Finalës do të jenë të ftuar për ndeshjen finale të EURO 2020, shkruan lajmi.net.

Eriksen gjatë kësaj ndeshje pësoi arrest kardiak ku edhe ishte në rrezik serioz për jetën, por falë intervenimit të stafit mjeksor ai arriti të shpëtoj dhe të jetë jashtë rrezikut për jetë.

Në rast se Danimarka mposht Anglinë në gjysëmfinale, do të ishte një finale me më shumë kuptim për Eriksen./Shqip.com