Sport Ndërkombëtar

Trajneri spanjoll shpall listën përfundimtare për “Euro 2024”

Luis de la Fuente ka bërë zyrtare listën e futbollistëve, të cilët do të përfaqësojnë Spanjën në Euro 2024.

Ai ka larguar nga lista mbrojtësin e Barcelonës, Pau Kubarsi, Aleiks Garsia i Gironës si dhe Markos Jorente të Atletiko Madrid.

Në listë janë përfshirë emrat si Kukurejala i Çelsit, Laporte i Al Nasr, Le Normand i Real Sociedad, Vivian i Atletik Bilbaos, Baena i Vijareal, Joselu i Realit apo edhe Ajoze i Real Betis.

Lista përfundimtare e Spanjës për Euro 2024:

Portierë: Unai Simon, David Raja, Aleks Remiro.

Mbrojtës: Karvahal, Hesus Navas, Grimaldo, Kukureja, Le Normand, Laporte, Naço, Vivian.

Mesfushorë:Rodri, Zubimendi, Merino, Fabian Ruiz, Fermin Lopez, Pedri, Dani Olmo, Baena.

Sulmues: Niko Uilliams, Lamin Jamal, Oyarzabal, Ferran Torres, Ajoze, Morata, Joselu.

/Shqip.com