Sport Ndërkombëtar

Tottenhami i kthehet fitores mposht Fulhamin

Pas dy humbjeve radhazi, Tottenham Hotspur është rikthyer te fitorja.

Skuadra londineze e ka mposhtur me rezultat minimal skuadrën e Fulham me golin e vetëm të Hary Kane në fundin e pjesë së parë.

Tottenhami pas kësaj fitore ka 36 pikë dhe renditet në pozitën e pestë në tabelë, me tri pikë më pak se Manchester United që ndodhet një pozitë më lartë.

Fulhami me 31 pikë është në pozitën e shtatë.

/Shqip.com