Sport Ndërkombëtar

Tifozi i Arabisë Sudite i befason të gjithë me mënyrën se si shkon në stadium

Argjentina e nis rrugëtimin e saj në Kampionatin Botëror me duelin ndaj Arabisë Saudite në kuadër të Grupit C, shkruan Shqip.com.

Një tifoz i Arabisë Saudite ka zgjedhur një mënyrë të pazakontë për të shkuar në stadium.

Kujtojmë se ka mijëra tifozë arab që ndodhen momentalisht në Katar dhe do të jenë prezent në stadium për ta shikuar ballafaqimin.

Argjentina ka kaluar në avantazh prej 1:0 m golin e realizuar nga Lionel Messi nga penalltia në minutën e 9-të të ndeshjes.

/Shqip.com