Sport Ndërkombëtar

Ten Hag: Ronaldo gati për të startuar

Cristiano Ronaldo

Erik Ten Hag thotë se Cristiano Ronaldo është “gati për të filluar” në shumicën e ndeshjeve të Manchester United këtë sezon.

Pas spekulimeve intensive të transferimeve që e lidhin atë me një largim nga Old Trafford, Ronaldo e ka gjetur veten duke zënë një vend në stolin e nënshkruesve në fillim të sezonit të ri.

Megjithatë, menaxheri i Djajve të Kuq, Ten Hag, beson se sulmuesi tani është plotësisht në formë dhe gati për të filluar rregullisht për Djajtë e Kuq.

Duke folur përpara hapjes së fazës së grupeve të Ligës së Evropës kundër Real Sociedad, Ten Hag tha: “Ai [Ronaldo] filloi kundër Brentford, atëherë jo që atëherë, por ai është gati të fillojë. Sigurisht [ai mund të startojë në shumicën e ndeshjeve]”.

Ronaldo ka luajtur më parë në Ligën e Evropës, duke bërë dy paraqitje për Sportingun në sezonin 2002/03, teksa u eliminuan në kualifikime nga Partizani me rezultat të përgjithshëm 6-4.

Legjenda portugeze do të shpresojë të bëjë startin e dytë të sezonit kundër Sociedad të enjten mbrëma. Ai do të përpiqet të hyjë në 11-shen më të mirë të Ten Hag ndërsa sezoni përparon me synimin për të qenë në gjendje të mirë për Kupën e Botës në Katar në nëntor./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.58
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.75
Sot : 24/09/2022