Sport Ndërkombëtar

Spanja kalon në avantazh ndaj Kosta Rikës pas një aksioni të bukur me shumë pasime

Spanja dhe Kosta Rika po përballen në kuadër të Grupit E në Kampionatin Botëror, shkruan Shqip.com.

Spanja ka arritur të kalojë në epërsi ndaj Kosta Rikës. Ishte Dani Olmo i cili realizoi në minutën e 11-të të ndeshjes për 1:0.

Ndeshja filluar në ora 17:00, do të zhvillohet në stadiumin “Al Thumama Stadium”.

Spanja shihet si favoritë në letër dhe synon ta nis me këmbë të mbarë këtë Botëror.

Në anën tjetër, Kosta Rika do të tentojë të befasojë Furinë e Kuqe, duke u marr së paku një pikë.

/Shqip.com