Lajme

Spanja “i pajton” Ramën dhe Osmanin

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, në Forumin e Grandës të Spanjës.

Albumi nga Granada tregon një afrim të Osmanit me Ramës që lënë të nënkuptohet një “normalizim raportesh”.

Presidentja Osmani dhe kryeministri Albin Kurti shpesh kanë këmbyer deklarata kundërshtuese në raport me Edi Ramën, por edhe ky i fundit e ka pasur një qasje të ngjashme.

Në Forumin e Grandës pritet të diskutohet edhe për tensionet në Veri të Kosovës.

/Shqip.com