Lajme

Sot betohen ushtarët e rinj të FSK-së

Gjatë ditës së sotme pritet të mbahet ceremonia e betimit të ushtarëve të rijnë të Forcës së Sigurisë së Kosovës.

Ceremonia pritet të organizohet në Ferizaj në kazermën e Komandës dhe Doktrinës duke filluar nga 10:00.

Në këtë ceremoni pritet të marrë pjesë Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me Ministrin e Mbrojtjes, Armend Mehaj dhe zv.komandantin e FSK-së, Enver Cikaqi./Shqip.com