Sport Ndërkombëtar

Sonte finalja e madhe në “Copa America”

Messi dhe Neymar

Sonte do të zhvillohet finalja e madhe në “Copa America”.

Aty takohen Brazili me Argjentinën.

Lionel Messi kërkon një sukses me kombëtaren, por një tjetër sukses e kërkon edhe Neymari.

Sipas orës sonë lokale ndeshja zhvillohet në ora 2 pas mesnate.

Në “Copa America”, kanë luajtur 10 kombëtare nga kontinenti i Amerikës Jugore. /Shqip.com