Sport Ndërkombëtar

SKANDALOZE: Tifozët serbë shfaqin hartën e Kosovës me ngjyra dhe llogo të Serbisë në ndeshjen ndaj Brazilit

Tifozët serbë vazhdojnë të shkelin çdo rregull të FIFA-s, raporton Shqip.com.

Sonte në ndeshjen e Kupës së Botës që po luhet mes Brazilit e Serbisë, tifozët serbë kanë shfaqur në tribuna një hartë te Kosovës me logo të Serbisë.

Ky cilësohet një racizëm dhe po vazhdon herë pas here nga serbët.

Ndryshe, Brazili fitoi 2:0 ndaj Serbisë. 

/Shqip.com