Sport Ndërkombëtar

Shqiptarët e Zvicrës përballen me Italinë

Sot janë planifikuar dy ndeshjet e para të fazës së 1/8-të të Euro 2024, ku Zvicra do të përballet me Italinë, si dhe Gjermania me Danimarkën.

Zvicra dhe Italia sot ndeshën në raundin e 16-të të UEFA EURO 2024.

Loja fillon nga ora 18:00.

Ndeshja do të zhvillohet në Olympianstadion, në Berlin të Gjermanisë.

Në ndeshjen e dytë të 1/8-ës gjermanët do të përballen me Danimarkën në Dortmund nga ora 21:00 dhe më i miri nga ajo ndeshje do të luajë kundër fituesit të ndeshjes mes Spanjës dhe Gjeorgjisë në çerekfinale.

/Shqip.com