Sport Ndërkombëtar

Sevilla – Juventus, këto janë përbërjet startuese

Sevilla dhe Juventusi zhvillojnë ndeshjen kthyese gjysmëfinale të Ligës së Evropës në Estadio Ramon Sanchez-Pizjuan.

Në takimin e parë të zhvilluar në Allianz Stadium, skuadrat e shënuan nga një gol, ashtu që gjithçka do të nisë nga fillimi në Spanjë.

Ekipi i cili e fiton këtë përballje do të kualifikohet në finalen e 31 majit që zhvillohet në Puskas Arena të Budapestit.

Sevilla: Bounou; Jesus Navas, Badé, Gudelj, Acuña; Fernando, Torres, Rakitic; Ocampos, Bryan Gil; En-Nesyri.

Juventus: Szczesny; Gatti, Bremer, Danilo; Cuadrado, Fagioli, Locatelli, Rabiot, Iling-Junior; Di Maria; Kean.

/Shqip.com