Sport Ndërkombëtar

Ronaldo mund të largohet nga United

Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo mund t’i ndajë rrugët me “Djajtë e Kuq” në këtë merkato të verës.

Lajmet e fundit nga Anglia kanë “tronditur” tifozët e Manchester United.

Sipas MailOnline Sport “Ronaldo ka ‘kërkuar që Manchester United ta lërë të largohet, nëse ata marrin një ofertë të mirë këtë verë”.

37 vjeçari e zhvilloi një sezon të jashtëzakonshëm në nivel personal, ani pse rezultat ekipore munguan.

Ai e mbylli sezonin me 18-të gola, në 30 ndeshje të zhvilluara

Teksa, shënoi edhe tri asistime dhe ishte në formacionin e vitit në Premierligë.

Vlera e tij në tregun e transferimeve është 30 milionë euro – sipas “Transfermarkt./Shqip.com