Lajme

Rohde: Lajmet inkurajuese për Kosovën nga Bashkimi Evropian do të vijnë së shpejti

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde ka reaguar lidhur me deklaratën e përbashkët të shteteve si Franca, Gjermania dhe Polonia lidhur me çështjen e liberalizimit të vizave.

Përmes një reagimi në Twitter, Rohde ka shkruar se lajmet inkurajues për Kosovë do të vijnë së shpejti.

Lexo edhe:
Gjermania, Franca e Polonia në një deklaratë të përbashkët, përmendin heqjen e vizave për Kosovën

“Lajmet inkurajuese për Kosovën nga Bashkimi Evropian do të vijnë së shpejti: Deklarata e përbashkët e ditës së nga Gjermania, Franca dhe Polonia. “Ne mbështesim plotësisht dialogun Kosovë-Serbi të udhëhequr nga BE-ja dhe bëjmë thirrje për përparim në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën”, ka shkruar ambasadori gjerman në Twitter.

Lexo edhe:
Kurti: E mirëpres riafirmimin e liberalizimit të vizave për Kosovën, përkushtimin e qartë për zgjerimin e BE-së

Në deklaratën e Francës, Gjermanisë dhe Policisë thuhet se këto tre shtete bëjmë thirrje për progres në lidhje me liberalizimin e vizave për Kosovën./Shqip.com

Shqip.com
Çmimet e derivateve në Kosovë Çmimi maksimal i lejuar për secilin produkt të naftës.
  • Dizel: 1.61
  • Benzine: 1.34
  • Gas: 0.76
Sot : 30/09/2022