Lajme

Rohde bashkë me ambasadorët gjermanë, pas takimit me Kurtin, vizitojnë Manastirin e Deçanit

Ambasadori gjerman në Prishtinë, Jorn Rohde, ka bërë të ditur se sot bashkë me kolegët e tij që janë ambasadorë në vendet e rajonit kanë vizituar Manastirin e Deçanit.

Rohde ka thënë se kjo vizitë është e paharrueshme.

Lexo edhe:
Kurti takohet me ambasadorët gjermanë

Gjithashtu ka falënderuar Sava Janjicin për mikpritjen dhe diskutimin që kanë pasur.

Ambasadori Rohde ka thënë se me këtë vizitë e kanë përmbyllur konferencën rajonale të ambasadorëve gjermanë në rajon.

/Shqip.com