Rozë Ndërkombëtar

Reperi i njohur latin i thotë lamtumirë muzikës

Këngëtari i njohur, Daddy Yankee është tërhequr zyrtarisht nga reggaeton-i dhe muzika në përgjithësi.

Ai njoftoi se nga tani e tutje do t’i përkushtohet besimit të tij fetar.

Artisti 46-vjeçar e bëri njoftimin surprizë në një fjalim të gjatë pas performancës finale të hitit të tij global “Gasolina”:

“Njerëzit e mi, kjo ditë për mua është dita më e rëndësishme e jetës sime. Dhe dua ta ndaj me ju, sepse të jetosh një jetë të suksesshme nuk është njësoj si të jetosh një jetë me qëllim.”, shprehet artisti.

/Shqip.com