Sport Ndërkombëtar

Reali fiton, por Ancelotti nuk është i kënaqur

Carlo Ancelotti

Real Madrid siguroi fitoren e 5 në 5 ndeshje, 15 pikë të plota, i vetëm në krye të La Liga, plus 2 nga Barcelona.

Ekipi i Carlo Ancelottit vuajti jo pak përballë Real Sociedad, fundja kjo ishte humbja e tyre e parë këtë sezon.

Miqtë kaluan të parët në avantazh që në minutën e 5-të duke e kthyer në malore këtë sfidë në “Bernabeu”.

Për fat të mirë, Reali reagojë shpejt me fillimin e pjesës së dytë, ku Valverde me një predhë të vërtetë barazoi shifrat në 1-1.

Madrilenët nuk u ndalën me kaq pasi në minutën e 60-të, Joselu u shërbye në mënyrë perfekte në zonë dhe me kokë kaloi Realin në avantazh, rezultat që mbeti i pandryshuar deri në fund.

Pavarësisht këtij suksesi të rëndësishëm, Ancelotti nuk feston plotësisht, pasi teknikun italian e shqetëson fakti që ekipi i tij pëson gola shpejtë, nga 5 ndeshjet e këtij sezoni, në 3 raste që e kanë gjetur veten në dizavtazh.

“Arritëm sërish të përmbysim rezultatin, por kjo nuk duhet të ndodh më. Është e vështirë të rikthehesh në lojë në këtë mënyrë, për më tepër kundër një ekipi si Real Sociedad që luan një futboll shumë të mirë. Gjithsesi, ne ja dolëm fal energjisë së shfaqur në grup”, u shpreh Ancelotti.

/Shqip.com