Sport Ndërkombëtar

Real Madrid – Barcelona, publikohen formacionet zyrtare

Real Madridi do të përballet me Barcelonën, në kuadër të xhiros së 26-të në La Liga.

Ndeshja do të zhvillohet në “Camp Nou, me fillim nga ora 21:00.

Blaugranët jaën duke prirë në La Liga, me 65 pikë, pas 25 ndeshjeve, dhe do të synojnë që të largohen edhe më shumë nga vendi i dytë që është Real Madridi, me nëntë pikë më pak.

Barcelona: Ter Stegen; Araujo, Kounde, Christensen, Balde; Frenkie De Jong, Busquets, Sergi Roberto; Raphinha, Lewandowski, Gavi.

Real Madrid: Courtois; Carvajal, Militao, Rudiger, Nacho; Modric, Camavinga, Kroos; Fede Valverde, Benzema, Vinicius.

/Shqip.com