Lajme

Protestë pro Kurtit në Prishtinë

Një protestë është mbajtur sot në sheshin “Skenderbeu” në Prishtinë.

Dhjetëra persona kanë “protestuar” pro qeverisë dhe pro kryeministrit Albin Kurtit.

Ndërsa, protestuesit kanë mbajtur pankarta që i bënin thirrje opozitës të jetë më konstruktive.

“Të sillen para gjyqi të gjithë analistët që janë kundër shtetit të Kosovës”.

Marshi ishte organizuar nga Albert Shabani nga Skenderaj dhe ka nisur rreth orës 14:00.

/Shqip.com